Po kasku, drugim elementem ochronnym, który należy zawsze mieć na sobie wybierając się na rolki, są nakolanniki. Ochraniacze do rolek na kolana są miękkimi poduszkami, które mają twardą powłokę zewnętrzną, która chroni kolana w razie upadku. Nakolanniki, podobnie jak wiele innych urządzeń w branży rolkarskiej, ewoluowały przez lata. Podczas gdy ich głównym celem jest nadal ochrona kolan, materiały zmieniły się, aby umożliwić maksymalną ochronę, nie będąc masywnym, ciężkim ani zbyt obciążającymi.
Po czym poznać dobre ochraniacze na kolana?
Dobre ochraniacze do rolek na kolana mogą mieć dodatkową amortyzację za plastikową skorupą lub możliwy materiał odprowadzający wilgoć, który uniemożliwia niewygodę związaną z tym aspektem podczas jazdy. Ochraniacze na kolana są zazwyczaj zapinane na dwa paski na rzepy, które pozwalają Ci dobrze przymocować je do nogi, ale bez uczucia dyskomfortu czy ograniczenia ruchów.
Bezpieczeństwo na rolkach: ochraniacze na łokcie
Oprócz nakolanników, kolejnym elementem ochronnym, który należy nosić, są ochraniacze na łokcie. Ochraniacze na łokcie są podobne do ochraniaczy na kolana, z wyjątkiem rozmiarów poduszki i miejsca, w którym je nosisz. Podobnie jak nakolanniki, ochraniacze na łokcie zazwyczaj zapinane są na dwa paski na rzepy i powinny być dopasowane do łokcia. Ochraniacze na łokcie ewoluowały w podobny sposób jak ochraniacze na kolana, a wiele z nich oferuje dodatkową amortyzację z plastikową powłoką lub odprowadzanie wilgoci. Oprócz tychże są jeszcze ochraniacze na nadgarstki, zdaniem niektórych najważniejsze z całego ekwipunku. Sam oceń czy dla Ciebie mają tak samo wysoki priorytet.
Be the first to comment